фото - Суспільне Кропивницькийфото - Суспільне Кропивницький

У кропивницьких школах навчаються майже тисяча учнів-пересленців з регіонів, де відбувалися чи тривають бойові дії. Це інформація від керівниці міського управління освіти Лариси Костенко. Суспільне поспілкувалося з родиною, що переїхала у Кропивницький з Бахмута Донецької області – дізнавалося, як пристосовуються діти до нового місця навчання, інформує TBN.

У 38 школах Кропивницького нині навчаються 944 учні з інших регіонів України, сказала начальниця міського управління освіти: “Основна частина – з Херсонської, Миколаївської, Харківської та Донецької областей. 2100 кропивницьких школярів, які виїхали за кордон, навчаються і у нас, і там. Ще 891 учень – з тих, які виїхали – навчаються тільки за кордоном”.

За словами Лариси Костенко, місць у школах вистачить для всіх учнів-переселенців, які вирішать навчатися у Кропивницькому.

Кропивницький ліцей “Вікторія-П”

19 з 790 учнів ліцею – переселенці, розповіла директорка Світлана Пахомова. 11 дітей – учні початкових класів, восьмеро навчають у старших класах. В ліцеї діє змішана форма навчання. Це, зі слів директорки, дає можливість учням з інших областей адаптуватися до нового місця навчання, вчителів та однокласників: “Діти (переселенці – ред.) почали з’являтися десь з середини березня 2022 року. Більшість – із Запорізької, Донецької і Харківської областей”.

Таїсія та Вадим Ушакови з Бахмута

Евакуювались з Бахмута у березні 2022 року, розповів батько школярів Максим Ушаков: “Ночами були потужні вибухи, ми спускалися до бомбосховища. Активно місто почали обстрілювати днів через 5-6 після того, як ми виїхали”.

Зі слів чоловіка, у Кропивницькому залишися, бо знайшли житло. Діти 2022 року бахмутську школу закінчували дистанційно: “Постало питання: куди піти – або залишитися в старій школі, чи піти в іншу, вже у Кропивницькому. Дізналися, що у Кропивницькому є можливість навчатися очно, і враховуючи те, що донька йде у випускний клас, вирішили піти в школу в Кропивницькому”.

У кропивницьких школах навчаються майже тисяча учнів-пересленців
Максим, Вадим і Таїсія Ушакови на подвір’ї кропивницького ліцею “Вікторія-П”. Фото: Суспільне Кропивницький

“Хвилювалась, як мене приймуть”,– так згадує свій перший шкільний день у Кропивницькому Таїсія Ушакова. У новій школі освоїлась, але сумує за друзями, які нині живуть в різних країнах світу: “Важко, насправді, прийняти той факт, що вже дому немає, що немає квартири, немає школи, немає танців, що я не можу повернути те життя, яке в мене було раніше . Це морально важко перенести – дивитися фото розбомбленого будинку культури, в якому я провела 11 років свого життя, в якому танцювала змалечку”.

Дівчина навчається в 11-му класі ліцею “Вікторія-П”, готується до мультипредметного тесту: “Немає упередженого ставлення до мене через те, що я – переселенка. Багато людей хотіли зі мою познайомитися, підтримати мене, розпитували про моє місто, хотіли дізнатися як там, як ситуація”.

Брат Таїсії Вадим – один із двох дітей-переселенців, які навчаються у третьому класі ліцею: “Все дуже добре, в мене тут є друзі”.

За словами класної керівниці Вадима Ольги Голубенко, спільну мову з однокласниками хлопець знайшов швидко.

Відео та Фото: Суспільне Кропивницький