Йдеться  про хабар у понад 200 тис грн службовим особам держустанови аби останні «закрили очі» на поставку неякісного вугілля.

Повідомляє ТРИБУНА з посиланням на пресслужбу Кіровоградської обласної прокуратури.

Прокурори Олександрійської окружної прокуратури затвердили та скерували до суду обвинувальний акт стосовно представника фірми підрядника за фактом надання неправомірної вигоди службовій  особі (ч.3 ст.369 КК України).
Досудовим розслідуванням встановлено, що у листопаді 2023 року столичне товариство отримало тендер із держзакупівель твердого палива для однієї із колоній Кіровоградщини. За договором підрядник зобовʼязувався поставити у місця несвободи понад 500 тонн камʼяного вугілля. Як з’ясувалось, половина поставки прибула гіршої якості, аніж передбачено умовами договору і колонія відмовилась приймати та оплачувати таку продукцію, а понад 4 тонни вугілля взагалі не доставили.
Тоді представник постачального товариства запропонував службовим особам колонії за неправомірну вигоду у сумі 215 тис грн  «владнати» питання щодо укриття фактів постачання неякісного вугілля та його недостачу.
Наразі за вказані дії йому загрожує  від 4 до 8 років позбавлення волі та конфіскація майна.
Досудове розслідування – Олександрійський РВП ГУНП в області, оперативний супровід – УСБУ в області, за сприяння  керівництва колонії.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.