У Кропивницькому розробили схему швидкого реагування для роботи громадського транспорту в умовах відключень електрики. Про це розповів Суспільному директор комунального підприємства “Електротранс” Олександр Шкуруп. Перевезення пасажирів у місті, крім приватних маршруток, здійснюють півсотні комунальних тролейбусів і автобусів, інформує ТРИБУНА.

На тролейбусному маршруті №5 у Кропивницькому працює тролейбус з автономним ходом. Половину маршруту їде використовуючи електрику з контактної мережі. Там, де її немає, працює акумулятор – говорить водій Денис Левицький.

“Протяжність всього маршруту майже 15 кілометрів. Під час руху заряджається акумулятор і ми знову готові від’єднатись від контактної мережі”.

Нині пасажирів у Кропивницькому, крім приватних маршруток, перевозять 26 тролейбусів і 24 автобуси комунального підприємства “Електротранс”, розповів його керівник Олександр Шкуруп.

“Оскільки у воєнний стан ми ще й забезпечуємо виконання замовлення Збройних сил України, то є три-чотири маршрути, на яких автобусів немає”.

Каже, на період відключення електрики на маршрутах їздять тролейбуси з автономним ходом. “Машини миють, проходять технічне обслуговування, випускаємо 14 тролейбусів”.

У Кропивницькому розробили схему роботи комунального транспорту під час відключень електрики
фото Суспільне Кропивницький

Зі слів директора, на роботу підприємства впливають графіки відключень електроенергії і планові, і аварійні.

“З диспетчерським пультом обленерго в нас є домовленість, вони повідомляють нам раніше, коли буде відключення електрики. Якщо це з 20:00 години вечора, то ми намагаємось, щоб до цього часу увесь транспорт на електротязі заїхав в депо”.

До збоїв у русі громадського транспорту через знеструмлення підлаштовується, кропивничанка Олена Домосканова. Каже, розуміє – в країні – війна.

Під час аварійних відключень на тролейбусні маршрути випускають автобуси. “Вироблена така схема, щоб швидко реагувати. Ми знімаємо автобуси з діючих маршрутів. Якщо машини їдуть довшим інтервалом, то це вже не так погано, ніж, коли їх взагалі немає”.

Зі слів директора підприємства, графік роботи комунального транспорту під час воєнного стану не міняли. Тролейбуси і автобуси їздять з шостої ранку до одинадцятої ночі.