Під головуванням заступника начальника ОВА Сергія Поліщука відбулось засідання обласного комітету доступності, на якому начальниця обласного управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури Вікторія Кулікова презентувала «Альбом безбар’єрних рішень». Про це повідомляє Кіровоградська ОВА, інформує ТРИБУНА.

«Альбом безбар’єрних рішень» створено в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Це – практичний посібник для проєктувальників та архітекторів публічного простору, який рекомендує та на прикладах ілюструє, як середовище може бути дружнім до різних користувачів, зокрема й батьків з маленькими дітьми, людей старшого віку, людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення», – повідомила Вікторія Кулікова.

Вона додала, що «АБР» адаптований до реалій воєнного часу. Це посібник не лише про комфорт, а й питання безпеки, створення умов для тих, хто тікає від війни, та реабілітації тих, хто повертається із зони бойових дій.

Він складається з чотирьох розділів: доступні ґанки та подвір’я, вулична інфраструктура, громадський простір, громадські будівлі та споруди. Усі вони мають рекомендації з урахуванням реалій воєнного часу та безпекових потреб. Кожний розділ починається з універсальних рішень для нового будівництва. У ньому є концептуальна добірка правильних елементів, зноски до нормувань державних будівельних стандартів та приклади світових підходів до деяких просторів чи елементів.

Як додала Вікторія Кулікова, на Кіровоградщині створено 49 комітетів доступності, які разом з місцевою владою займатимуться реалізацією безбар’єрних рішень.