Вчора, 13 березня, у Знам’янському управлінні Кропивницької філії обласного центру зайнятості за участю заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ліани Пересадченко, керуючого філії Кіровоградського обласного управління АТ «Ощадбанк» Юрія Руденка та фахівчині Кропивницького офісу підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні» Наталії Староосадчої відбувся комунікаційний захід. Повідомляє ТРИБУНА з посиланням на сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Його мета – сприяння  розвитку підприємництва в регіоні,  просування на ринку українських товаровиробників, у т.ч. шляхом залучення їх до всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні».

На зустріч було запрошено громадян та фізичних осіб-підприємців, які  мають бажання взяти або вже взяли участь в державній програмі «Зроблено в Україні» і активно розвивають свій бізнес.

Відкриваючи захід, Ліана Пересадченко підкреслила, що в умовах воєнного стану важливо дбати про розвиток вітчизняного виробництва та підтримувати український бізнес, адже все це сприяє розвитку економіки, збереженню та створенню нових робочих місць, сплаті податків, конкурентоспроможності та залучення інноваційних проєктів.

Ліана Пересадченко також акцентувала на важливості впровадження економічних програм. Так, посадовиця повідомила, що сьогодні набирає обертів масштабна урядова програма «Зроблено в Україні», головний меседж якої – змінити ставлення українського суспільства до українського виробника. Серед важливого також: збільшення попиту на товари вітчизняного виробництва, формування у суспільства стабільної звички купувати й цінувати українське, сприяння привілеюванню товарів національного виробника в закупівлях та на поличках магазинів. Водночас вона коротко ознайомила учасників зустрічі з умовами цієї програми та її перевагами, закликала присутніх підприємців долучатися до програми та просувати свою продукцію з використанням логотипу «Зроблено в Україні», який вирізнятиме товари серед інших.

У свою чергу Наталія Старосадча поінформувала присутніх, що з метою масштабування цієї платформи створена розгалужена мережа офісів підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні». Кіровоградщина не є виключенням. Наразі в області діє 4 офіси, один з них функціонує на базі Кропивницької філії обласного центру зайнятості. Презентуючи візитерам платформу, вона наголосила, що в офісі можна отримати консультації щодо запроваджених грантових програм, у тому числі тих, які супроводжує безпосередньо служба зайнятості: гранти «Власна справа», гранти для ветеранів/ветеранок та другого з подружжя, а також інші можливості.

Продовжуючи тему підтримки бізнесу, начальниця Знам’янського управління Вікторія Саржевська зауважила, що служба зайнятості всіляко сприяє у створенні робочих місць та працевлаштуванні безробітного населення, пропагуючи та реалізовуючи компенсаційні програми підтримки роботодавців. Фахівчиня зупинилась на інструментах підтримки для роботодавців, які створюють нові робочі місця, працевлаштовують на них безробітних громадян, внутрішньо переміщених осіб, облаштовують робочі місця при  працевлаштуванні громадян з інвалідністю та ін. Не оминула й механізми, які застосовує служба зайнятості, задля підвищення якості робочої сили, зокрема, шляхом організації професійного навчання під потреби ринку праці, у т.ч. через реалізацію експериментальних проєктів.

Про продукти банку з підтримки бізнесу розповів Юрій Руденко. Він зупинився на регламенті подачі заяв для участі у грантовій програмі «Власна справа», програмі кредитування бізнесу на купівлю сільгосптехніки українського виробництва, поінформував про автоматизований скринінг портфеля бізнес-партнерів та клієнтів банку. Підсумовуючи, висловив сподівання на плідну співпрацю зі стейкхолдерами у напрямку реалізації державних програм з розвитку підприємництва у регіоні.

У ході зустрічі відбувся активний полілог, під час якого присутні мали змогу поділитися власним досвідом ведення підприємництва, інформацією про отримання фінансової допомоги для запровадження та розвитку власного бізнесу, можливістю навчання необхідного персоналу за сприяння служби зайнятості. Всі охочі могли поставити запитання спікерам, отримати актуальні знання та інсайти, відзначити для себе успішні кейси для впровадження власних ідей.

«Ми вважаємо, що служба зайнятості є саме тою платформою, де стартапи та діючі підприємці зможуть отримати той багаж інформації, що сприятиме започаткуванню та розвитку підприємництва у громаді. Тож співпрацюємо разом. Лише за умови такого формату взаємодії продуктивність діалогу принесе користь», – наголосила заступниця міського голови.