Три роки тому мешканка Світловодської громади Вікторія Походій зареєструвалася як фізична особа-підприємець і розпочала робити перші кроки у напрямку виробництва квітів з мила.

«Все починалося із захоплення, а зараз це – моя улюблена справа, займаючись якою я почуваюся найщасливішою людиною, адже мої вироби полюбляють не лише в області, а й за її межами. Особливість моєї творчості у тому, що у мене немає однакових композицій і у кожну я додаю свою родзинку та любов», – говорить Вікторія Вікторівна.

Аби просувати квіткові композиції, підприємниця створила сайт та сторінку в Instagram. Усе пішло краще, ніж очікувала жінка – кількість підписників зростала так само, як і кількість замовлень. Улюблена справа фопівчині набирала обертів й почала займати більше часу та вкладення коштів.

«На перший погляд може здатися, що виготовлення флористичних композицій з мила – легка процедура: змішати всі інгредієнти і готово, але в реальності все не так просто. Це складний технологічний процес, який потрібно виконувати суворо за затвердженою технологією. І цьому всьому треба постійно навчатися», – ділиться підприємниця.

Навчанню Вікторія Вікторівна надавала особливого значення, адже була впевнена, що це допоможе їй не лише підвищити рівень професійної майстерності, а й дасть можливість застосовувати нові технологічні процеси та матеріали. Майстер-класи, вебінари з досвідченими флористами-миловарами, спілкування з однодумцями захоплювали жінку ще більше.

«Запровадження воєнного стану, страх і розпач притупили моє бажання розвиватися. Нічого не могла робити, знадобився час, аби зібрати себе докупи. Потім я зрозуміла, що потрібно працювати, робити те, що задумала, й те, що вмію і люблю. Творчість рятує», – згадує жінка.

У соцмережах вона звернула увагу на допис, що популяризував урядовий проєкт єРобота. Ознайомившись з умовами проєкту, зробила висновок – це  саме та державна підтримка, що допоможе розвинути сімейний бізнес: збільшити фінансовий ресурс та створити додаткові робочі місця.

Тож, уперед до перемоги, – вирішила Вікторія. Бездоганна репутація у банку в неї вже була. А над бізнес-планом довелося попрацювати. Але враховуючи безцінний практичний досвід підприємниці та її жагу до самоосвіти – все вдалося. Результат не змусив себе довго чекати і вона отримала грант на розвиток бізнесу.

«Дієвість програми єРобота очевидна. Перемога у гранті має декілька  переваг. Для мене – це  одержання фінансової допомоги та реалізація себе у професійній сфері, для безробітних – додаткова можливість працевлаштуватися,  для держави – збільшення дохідної частини місцевого бюджету, для поціновувачів флористики з мила – можливість отримати гарний подарунок. Я ризикнула і не прогадала. Раджу як новачкам у бізнесі, так і досвідченим підприємцям діяти і не відкладати мрії на потім. Жити і втілювати свої цілі треба сьогодні, адже у майбутньому саме від нас залежить власне благополуччя та благополуччя нашої держави.

Моя справа мене надихає, а коли я бачу попит та гарні відгуки – працюю ще більше, аби приносити радість людям, що вкрай важливо в цей нелегкий час», – прокоментувала підприємниця.

У вас є бізнес-ідея та бажання спробувати себе у ролі підприємців, але ви не знаєте з чого почати? Телефонуйте +38 (093) 478 70 81 або пишіть нам у Telegram та отримайте консультацію.