Підтоплення у Світловодській громаді. Фото: Суспільне Кропивницький

Жителям Світловодської й Онуфріївської громад у Кіровоградській області рекомендують не пити воду з колодязів у зоні підтоплення. Про це розповіла Суспільному начальниця відділу Держпродспоживслужби в області Галина Сабадаш. Є ризик збільшення інфекційних захворювань, інформує TBN.

На підтоплених ділянках можуть поширюватися гострі кишкові інфекції, сальмонельоз, ротавірусна інфекція, дизентерія, каже Галина Сабадаш. На подвір’ях потрібно чистити вбиральні.

“Де є надвірні туалети, треба відкачати асенізаційним транспортом рідкі відходи й провести дезінфекцію, щоб збудники не розповсюдились на присадибну ділянку”.

За словами Галини Сабадаш, зразки з колодязів і водогону планують досліджувати, коли спаде вода.

Рівень води у Кременчуцькому водосховищі заміряють щодоби, розповів начальник обласного управління з питань цивільного захисту Володимир Слінченко. За добу він знизився на чотири сантиметри.

“На чотири сантиметри – це у верхньому б’єфі, у нижньому – на 15 сантиметрів. У нас найбільші відмітки були – це 81,39. А нижній б’єф – 67,83. На цей час верхній б’єф – 81,17. Тобто вода спала на 22 сантиметри. А у нижньому б’єфі вода спала на 62 сантиметри”.

На Кіровоградщині залишаються підтопленими 323 двори й 87 будинків. Про це розповіла речниця служби з надзвичайних ситуацій в області Оксана Мачак.