Протиправну діяльність зловмисника задокументували співробітники кіберполіції в Кіровоградській області спільно зі слідчими Кропивницького районного управління поліції під процесуальним керівництвом окружної прокуратури, інформує ТРИБУНА.

Правоохоронці встановили, що 18-річний мешканець Кропивницького на одній з онлайн-платформ знаходив оголошення про продаж різних товарів. Під виглядом купівлі пропонував продавцям скористатися послугою безпечної доставки, для оформлення якої надсилав фішингове посилання. Перейшовши за ним, потерпілі опинялись на підробленому сайті, що мав вигляд справжнього. Після введення реквізитів банківських карт, із рахунків громадян списувались кошти і потрапляли до шахрая.

За місцем мешкання зловмисника правоохоронці провели обшук, у результаті якого вилучили речові докази, що вказують на причетність громадянина до протиправної діяльності.

За попередніми даними, сума завданих збитків становить понад 20 тисяч гривень.

Розслідування проводиться в рамках кримінального провадження за ч. 4 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років.

Поліцейські нагадують про дотримання правил безпеки в онлайн-просторі:

  • не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями та не вводьте конфіденційні дані на підозрілих ресурсах;
  • уважно перевіряйте URL-адресу, адже будь-які неточності можуть означати, що ви потрапили на підроблений сайт.

У разі виявлення шахрайських ресурсів, подайте звернення на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/.