Інженер з охорони праці, аналітик даних, технік-лаборант, менеджер з продажу, тракторист-машиніст, водій вантажного автомобіля, вантажник, робітник із догляду за тваринами, підсобний робітник – ці та інші вакансії були представлені на ярмарку вакансій, що відбувся в Приютівській громаді для її мешканців, зокрема внутрішньо переміщених осіб. Повідомляє ТРИБУНА з посиланням на сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Захід відкрила заступниця голови громади Тетяна Пенета, яка у своєму виступі наголосила: «Добробут громадян, зайнятість населення та розвиток територіальних громад – це нерозривний ланцюг. Досягти всього цього можливо лише завдяки якісній синергії зусиль усіх зацікавлених сторін: роботодавців, служби зайнятості та самих шукачів роботи. Саме задля цього й організовано сьогоднішній захід».

Представники найбільших агропідприємств громади: ТОВ «Агровіста», ТОВ «Колос», ТОВ «Агродар-ЛТД», ТОВ НВФ «АгроСвіт» – презентували вакансії та розповіли про діяльність своїх підприємств, умови праці, заробітну плату, соціальні гарантії та специфіку роботи.

Шукачі роботи проявили чималу зацікавленість щодо працевлаштування на зазначених підприємствах, ставили багато запитань, на які отримали вичерпні відповіді від роботодавців. У першу чергу людей цікавили пропозиції із гідною заробітною платою, транспортною доступністю, можливістю перевезення працівників до місця роботи, належними умовами праці та графіком роботи.

Директорка Олександрійської філії обласного центру зайнятості Ірина Мукієнко ознайомила учасників із можливостями Державної служби зайнятості щодо організації професійного навчання як для безробітних громадян, так і для зайнятих. Вона зробила акцент на такій формі навчання, як ваучер, а також на реалізації експериментального проєкту навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони традиційно були недостатньо представлені. Ірина Мукієнко зазначила, що перелік професій для навчання охоплює 31 позицію, більшість із яких відповідає вакансіям місцевого ринку праці.

Вона також розповіла про програму професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, в тому числі про механізми, які застосовує служба зайнятості для підтримки роботодавців. Зокрема, про ті, що сприяють створенню нових робочих місць, працевлаштуванню безробітних громадян, внутрішньо переміщених осіб, облаштуванню робочих місць для громадян з інвалідністю та інші важливі аспекти.

Під час заходу його учасники ставили чимало запитань. Серед основних питань від внутрішньо переміщених осіб були: можливість працевлаштування без документів про освіту, працевлаштування людей пенсійного віку, жінок із дітьми та інші.

Одна з учасниць заходу, пані Олена, внутрішньо переміщена особа, минулого року разом із дітьми переїхала до Приютівської громади, залишивши рідну домівку. Її старша донька нещодавно завершила навчання в медичному училищі, однак наразі ще не має практичного досвіду роботи за здобутим фахом.

«Працевлаштування моєї доньки за професією – це важливий момент для нас, адже я дуже хвилююся за її майбутнє, – ділиться пані Олена. – Їй потрібно знайти роботу не лише для збереження кваліфікації, але й для підтримки мотивації до праці. Фінансова стабільність нашої сім’ї теж має велике значення, тому я сподіваюся, що для неї знайдеться гідне робоче місце».