Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим ініціювало створення Освітньо-інформаційної платформи для мешканців Кримського півострова www.crimea-ed.org , яка була підтримана Міністерством освіти і науки України, Державною установою «Український інститут розвитку освіти», громадською організацією «Центр громадянської просвіти «Альменда» та громадською організацією «Асоціація інноваційної та цифрової освіти (AIDE)».

Повідомляє ТРИБУНА з посиланням на сайт Кропивницької міської ради.

Завдяки спільній роботі вдалося реалізувати цей важливий проєкт. Інформація також буде корисною для мешканців інших тимчасово окупованих російською федерацією територій. Платформа створена з метою надання учням, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь, а також їхнім батькам, доступної та структурованої інформації щодо можливостей здобуття української освіти.

Звертаємо увагу, що платформа матиме динамічний характер — її вміст оновлюється та доповнюється відповідно до змін у законодавстві та практик реалізації права на освіту.

Вступники можуть розраховувати на особливі умови прийому у заклади вищої, фахової передвищої та професійної освіти України з можливістю вступати в межах встановлених квот відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році та Наказу МОН №271.

Що чекає на вступників і вступниць?

  • Вступ без складання НМТ (національного мультипредметного тесту);
  • Можливість онлайн-вступу;
  • Процедура, що враховує відсутність українських документів;
  • Навчання на бюджеті та стипендія;
  • Конфіденційність і супровід під час вступу;
  • Можливість отримати безоплатне місце в гуртожитку;
  • Диплом, який визнається в країнах Європи та світу;
  • Можливість міжнародних обмінів.

Як діяти?

  1. Обери спеціальність і заклад вищої освіти;
  2. Звернися в Освітній центр «Крим – Україна» чи «Донбас – Україна» при закладі вищої освіти (контакти можна знайти на сайті обраного закладу).

Центри підтримують всіх жителів тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, частин Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької та Херсонської областей, а також прифронтових населених пунктів.

  1. Подай документи та склади вступні випробування з української мови, історії України та профільного предмета. Подача документів і оцінювання можуть здійснюватися особисто чи дистанційно.

Немає атестата? Освітній центр сприяє проведенню річного оцінювання та державної підсумкової атестації з української мови та історії України, а також документів уповноваженим ЗЗСО (школою).

  1. Стань студентом із можливістю отримати безоплатне місце в гуртожитку, підручники, стипендію та досвід міжнародного обміну.

Детальну інформацію можна знайти за покликанням: https://www.osvita-tot.com/

Матеріал створений командами БФ «Схід SOS», ГО «ЦГП Альменда», ГО «Донбас SOS», ГО «КримSOS», Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства освіти і науки України, Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського.