Нещодавно для жителів та здобувачів освіти Рівнянської сільської ради, що у Новоукраїнському районі, на базі сільського будинку культури відбувся захід, спрямований на підготовку до національного спротиву. Повідомляє ТРИБУНА з посиланням на сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Зустріч організували фахівці Новоукраїнської філій Кіровоградського обласного центру зайнятості, що пройшла за участі начальника служби у справах дітей Рівнянської сільської ради Олександра Слюсаренка та представників Національної поліції України.
Програма заходу включала базову підготовку громадян України до національного спротиву та охоплювала кілька важливих тем, які включали як теоретичні, так і практичні блоки.
- Недопущення втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність. Це питання висвітлив інспектор ювенальної превенції Головного управління Національної поліції України О. Ляшенко. Він звернув увагу на відповідальність, яку несуть неповнолітні за участь у протиправних діях, окреслив основні напрямки діяльності злочинців, шляхом яких вони часто намагаються використовувати дітей для своїх незаконних цілей. Розповів про методи маніпуляцій, через які неповнолітніх можуть втягнути у правопорушення, та акцентував на важливості профілактики і попередження таких ситуацій.
- Ознайомлення з тактико-технічними характеристиками автомата Калашнікова та засобами захисту військовослужбовця ЗСУ. Заняття провів О. Слюсаренко. Він на практиці продемонстрував присутнім деякі функції цього виду стрілецької зброї.
- Медична підготовка. Учасники заходу розглянули основні етапи надання першої медичної допомоги та техніки евакуації поранених. Олександр Слюсаренко ознайомив аудиторію з важливими принципами роботи медичних служб під час надзвичайних ситуацій.
- Ментальне здоров’я. Тренінг-програма ментального здоров’я «Ти як?» була розкрита психологинею Новоукраїнської філії Аллою Калич. Під час тренінгу розглянули важливість підтримки ментального здоров’я, що допомагає знайти джерело сили в різних складних умовах сьогодення. Фахівчиня також продемонструвала кілька практичних вправ, спрямованих на покращення психологічної стійкості та захищеності, здатності людини «відбивати» несприятливі зовнішні та внутрішні фактори. Зокрема, це були:
– Вправа «Глибоке дихання»: учасники тренінгу навчилися техніці глибокого дихання, що допомагає заспокоїтися та знизити рівень тривоги. Вправа полягає в повільному вдиху на 4 рахунки, затримці дихання на 4 рахунки та видиху на 6 рахунків.
– Вправа «Присутність у моменті»: учасники зосереджувалися на своїх відчуттях тут і зараз, використовуючи всі органи чуття. Вони повинні були звертати увагу на звуки, запахи та дотики, щоб заспокоїти розум і знизити тривогу.
– Вправа «Особистий простір»: психологиня запропонувала присутнім візуалізувати навколо себе уявний круг, який символізує їхні індивідуальні рамки. Учасники повинні були подумки окреслити межі цього простору і усвідомити, що кожна людина має право на особисті кордони. Під час вправи вони вчилися відчувати, коли ці кордони порушуються, і як безпечно встановлювати межі у повсякденному житті.
«Проведений захід став важливим кроком у підвищенні рівня готовності громадян до національного спротиву. Обговорення основних аспектів фізичної та психологічної безпеки, відпрацювання основних моментів на практиці – сприяють закріплення корисних умінь та навичок, що, в свою чергу, веде до стійкості та загартованості громадян», – на завершення зустрічі відзначила А. Калич.
Водночас учнівська молодь також проявляла неабияку зацікавленість: слухачі ставили різноманітні запитання, на які отримували вичерпні відповіді, обмінювались думками та ідеями по темі заходу.