Сьогодні, 03 листопада, у Кропивницькому, як і у всій  Кіровоградській області, продовжують діяти графіки аварійних відключень (ГАВ). Обмеження електропостачання застосовано до всіх категорій споживачів, – повідомляють в обласній військовій адміністрації з посиланням на НЕК «Укренерго». Про це повідомляє сайт КМР.

– Без аварійних відключень наразі не обійтись! Обмеження вкрай необхідні, щоб стабілізувати навантаження на мережі та дати можливість енергетикам якомога швидше відновити пошкоджену інфраструктуру. Жертвуємо багато чим, щоб вистояти і зберегти наявний потенціал. Жорстка економія електроенергії не скасовується! Від нас з вами також залежить, як триматиметься українська енергосистема, – звернувся до кропивничан і жителів області начальник обласної військової адміністрації Андрій Райкович.

При цьому у ПрАТ «Кіровоградобленерго» додають, що при застосуванні графіків аварійного відключення у диспетчерського центру компанії немає можливості наперед спланувати обсяги та тривалість аварійних відключень, скласти погодинні графіки та довести їх до споживачів.

– Наголошуємо, що відключення не мають планового характеру, а є аварійними та застосовуються для недопущення масштабної аварії з масовим і тривалим знеструмленням значних територій. Щиро розраховуємо на розуміння та підтримку, – повідомляє речниця «Кіровоградобленерго» Олена Данильченко.

Нагадуємо, що обмеження споживання необхідні, щоб зменшити навантаження на мережі, забезпечити стале балансування енергосистеми та уникнути повторних аварій після того, як електромережі були ушкоджені ракетними обстрілами та атаками дронів росіян.

Такі заходи дають можливість енергетикам якомога швидше відновити ушкоджені енергооб’єкти, балансувати систему та забезпечувати енергоживленням всіх споживачів.