Засідання в Ленінському суді Кропивницького під головуванням судді Олена Лук’янова (ліворуч), праворуч – прокурор Володимир Лещенко / 15 травня 2023 року. Фото: Суспільне Кропивницький

Зі слів прокурора, підозрюваний у розшуку: “На посаді керівника однієї з пожежних частин він з початку 2022 року. Присягу на вірність ЛНР склав 21 квітня 2022 року. Враховуючи, що там тоді тривали інтенсивні бойові дії, проводити досудове розслідування на тій території було неможливо, тому розслідували у нас”.

Справу скерували до суду за п’ятою частиною статті 111-1 Кримінального кодексу України “Колабораційна діяльність”. Санкція статті – до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна, сказав прокурор.

Адвокат Олександр Іващенко оголосив про самовідвід – відмову від подальшого захисту підозрюваного: “Я не маю жодної можливості спілкуватись, нами не узгоджена правова позиція. Тобто я не можу його захищати, не узгодивши якусь правову позицію”.

Суддя Олена Лук’янова не задовольнила заяву адвоката про самовідвід: “Ухвала оскарженню не підлягає”.

Зі слів судді, розглядати справу має Синельниківський суд Дніпропетровської област, у межах територіальної відповідальності якого вчинене кримінальне правопорушення: “На обговорення учасників ставиться питання щодо направлення даного кримінального провадження саме Синельниківському міськрайонному суду Дніпропетровської області”.

Прокурор та адвокат не заперечували. Суддя ухвалила рішення перенаправити справу. Вирішувати, у якому суді далі розглядатимуть справу вирішить колегія суддів касаційного суду.