Сьогодні, 27 жовтня, з робочою поїздкою в обласному центрі перебуває Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Першим пунктом програми візиту міністра до Кропивницького стала музична школа №1 ім. Г.Г.Нейгауза. Про це повідомляє сайт КМР.

Минулого року в музичній школі завершилася масштабна реконструкція приміщення, сама будівля належить до пам’яток архітектури та містобудування, за понад вісім десятиліть існування школи тут навчалися тисячі талановитих дітей — тож є що показати і розказати поважному гостю.

Супроводжували Олександра Ткаченка начальник обласної військової адміністрації Андрій Райкович та заступник міського голови Олександр Мосін.

Коротку екскурсію для міністра провела директорка закладу Євгенія Малявкіна. А про комплекс виконаних ремонтних робіт розповів начальник управління капітального будівництва міської ради Сергій Білокінь.

Так, тут вперше за десятки років проведено комплексну реставрацію та виконано значний обсяг робіт, зокрема: повну заміну інженерних мереж, вікон і дверей; частково реконструйовано систему вентиляції, а в деяких кімнатах встановлені сучасні рекупераційні системи, що підтримують у класах комфортний мікроклімат; додатково облаштовано шумоізоляцію стін та дверей;  утеплено та облаштовано горище та пожежні виходи, і чи ненайголовніше — реставрація інтер’єрів проходила зі збереженням старовинних елементів декору. Важливим елементом цих ремонтних робіт стало облаштування внутрішнього дворика школи із літнім концертним майданчиком. За словами Сергія Білоконя, загальна вартість робіт склала 14,7 млн грн.

Директорка школи не приховувала свого захвату від того, який зараз має вигляд очолюваний нею заклад і висловила щиру подяку міській владі за надану підтримку.

– Зрозуміло, що наших викладачів вразила школа після ремонту, але й діти були у такому захваті, що готові були залишатися тут і після занять, дехто жартував, що хотів би тут жити. Зараз, звісно, ми працюємо із нашими учнями дистанційно, але віримо і знаємо, що Перемога буде обов’язково і скоро діти повернуться до занять у своїх класних кімнатах, – наголосила Євгенія Малявкіна.

Вона також зауважила, що серед учнів музичної школи, багато дітей із родин внутрішньо переміщених осіб. Загалом музична школа разом із викладацьким колективом та учнями бере активну участь у  громадському житті  міста –  як-то у волонтерських чи інших  суспільно важливих заходах.