Сьогодні, 26 листопада, у день 90-тих роковин Голодомору кропивничани разом з усією країною вшанували пам’ять жертв геноциду українського народу. Про це повідомляє КМР.
До пам’ятного знаку «Жертвам Голодоморів в Україні», що встановлений на Фортечних валах, живі квіти цього дня поклали представники обласної та міської влади, правоохоронних та ветеранських організацій, духовенства, громадськості, небайдужі кропивничани.
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2022-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 26 листопада.
Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських життів. У 2006-му Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського народу. Найжорстокіший Голодомор в Україні тривав 17 місяців, із квітня 1932 року по листопад 1933 року. У пік голоду в Україні щохвилини вмирали 17 людей, тисяча – кожну годину, майже 25 тисяч – щодня.
Голодомор – наймасштабніший злочин, вчинений радянським тоталітарним режимом проти українського народу, який забрав мільйони життів, цілі села, що назавжди зникли з мапи України.
Цю скорботну дату ми згадуємо сьогодні в реаліях нової боротьби за виживання української нації. Сьогодні наш одвічний ворог – росія — знову вчиняє новий геноцид війною, вбивствами, холодом і голодом. Але у нас немає іншого вибору, ніж вистояти і перемогти. Саме національна пам’ять робить нас сильнішими, надає сил для подальшої боротьби.
Сьогодні о 16:00 долучіться до загальнонаціональної хвилини мовчання.
Запаліть свічку пам’яті!