У Кропивницькому відкрили Центр допомоги врятованим. В ньому можуть отримати безкоштовно та анонімно допомогу люди, які виїхали з зони бойових дій та жителі області. Про це Суспільному розповів координатор центру Олександр Кришко. З його слів, жінкам, чоловікам і дітям надаватимуть юридичну, психологічну та соціальну допомогу.
У Кропивницькому Центр допомоги врятованим працює у тестовому режимі з 1 квітня цього року. Залежно від ситуації, одночасно у ньому можуть обслуговувати від 5 до 7 людей. Олександр Кришко говорить, психологи центру працюватимуть з дорослими та дітьми.
“Найбільше люди потребують гуманітарної та матеріальної допомоги. Тут ми дивимось чим можемо допомогти, на які державні, комунальні заклади чи інші організації перенаправити людину. Адже матеріальну допомогу ми не надаємо”.
Зі слів психологині Інни Канівець, за півтора місяці звернулись пів сотні людей: “Є запити відносно кризових моментів: щодо втрати роботи, пов’язані з насильством, як домашнім, так і сексуальним. Побутові питання й ті, які пов’язані з повномасштабним російським вторгненням. Наприклад, мова йде про тих переселенців, які пережили окупацію, проходили фільтраційні табори, під час виїзду з окупаційних територій втрачали своїх рідних”.
За юридичною допомогою звернулись 23 людини, розповіла юристка Юлія Нофенко: “За час роботи Центру в тестовому режимі за допомогою зверталися як переселенці, так і місцеві жителі. Питання людей стосувалися отримання статусу внутрішньо переміщених осіб, відновлення втрачених документів, встановлення факту смерті на тимчасово окупованих територіях, порядку прийняття спадщини”.
За інформацією урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко, це одинадцятий такий Центр в Україні.
“У Центрі надають допомогу всім, кому вона потрібна. Це ініціатива віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, яка була дуже швидко опрацьована в офісі в апараті урядової уповноваженої і знайшла підтримку Фонду народонаселення ООН”.
Зі слів Катерини Левченко, у Кропивницькому центр відкрили, бо Кіровоградщина прихистила багато переселенців. Нині їх в регіоні 85 тисяч.
“Наша громадська організація за підтримки партнерів займалась створенням Центру допомоги врятованим у Кропивницькому та Полтаві. Ми пропонуємо комплексність. Тобто, коли ми говоримо про безперебійність, то в нас є менеджери, які допомагають нашим клієнтам навіть якщо вони переїхали з Кропивницького в інше місце. Вони можуть онлайн і надалі консультуватися з кропивницькими фахівцями”, – говорить директорка громадської організації “Інноваційні соціальні рішення” Ольга Василовська.
“Базову психологічну допомогу може отримати тут кожен, але довгострокове психологічне супроводження, психологічну підтримку можуть отримати ті люди, які пережили сексуальне насильство. Для кожного клієнта передбачене індивідуальне консультування”, – розповів регіональний координатор Фонду ООН у галузі народонаселення Костянтин Бойчук.
За його словами, фінансувати центр будуть за гроші Фонду ООН у галузі народонаселення допоки в цьому буде потреба. Працюватиме центр з понеділка по п’ятницю з 8:00 ранку до 17:15. Адреса: Прозорий офіс на вулиці Архітектора Паученка, 41/26. Під час відкриття відвідувачів у центрі не було.