Центр денного перебування дітей у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

Це спільний проєкт Дитячого фонду Організація Об’єднаних Націй “ЮНІСЕФ” з благодійним фондом “Безпечне майбутнє”, сказала Лілія Місюня. Приймають дітей з інвалідністю, з родин внутрішньо-переміщених осіб, дітей, сім’ї яких перебувають в складних життєвих обставинах, з багатодітних та малозабезпечених сімей. У центрі діти можуть перебувати до чотирьох годин, тому що відсутнє харчування.

“Це ігровий, корекційний, розвитковий простір для дітей. Юнісеф допомагає зорганізувати цей простір і показати, як він важливий для жителів громади, щоб далі міська влада і громада взяли на себе відповідальність за продовження цього проєкту”.

Майстеркласи, мінна безпека, спортивні та розважальні ігри. У Кропивницькому відкрили центр денного перебування дітей
Центр денного перебування дітей. Фото: Суспільне Кропивницький

У центрі для дітей організовують майстеркласи, спортивні, розважальні ігри, заняття з мінної безпеки, розповіла вихователька Ольга Овчаренко.

“Програма розроблялася за схожістю з дитячою таборівкою, тобто елементарна зарядка, ігрова хвилинка, потім заняття з певної теми, бо в нас є план, щоденно ми згідно з планом працюємо, після заняття час для відпочинку”.

Майстеркласи, мінна безпека, спортивні та розважальні ігри. У Кропивницькому відкрили центр денного перебування дітей
Фото: Суспільне Кропивницький

Окрім вихователя, з дітьми працюють логопед та психолог. За потреби влаштовують індивідуальні заняття, сказала дефектологиня Вікторія Кісільова.

“Працюємо над розвитком дитини. Навчання, сприймання, уваги, мислення, пам’яті. Деякі дітки, внутрішньо переміщені, пропустили дуже багато занять і тому треба надолужувати це навчання і надавати допомогу дитині.

Ганна Полянчева приводить у центр денного перебування свого внука. Вони переселенці із Херсону. “Онук займається з дефектологом для того, щоб швидше розмовляв, нам подобається”.

Кропивничанин Валентин Воротнюк говорить, дуже зручно, що дитина у центрі може перебувати в денний час, в колі своїх однолітків. “Тут є фахівці: вихователь, методист, психолог, а батьки мають час роботи повсякденної”.

До центру записалися майже пів тисячі дітей.

Центр денного перебування працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 18:00. Адреса центру: вулиця Біляєва. 72.