Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою вразливим споживачам житлово-комунальних послуг, які не можуть самотужки платити за них, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, на комунальні послуги, на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Хто може отримати житлову субсидію та які документи потрібні для оформлення державної допомоги, пояснила директорка департаменту соціального захисту Кропивницької міської ради Юлія Вовк. 
– Житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо і розміром установленого обов’язкового відсотка платежу, який визначається за формулою індивідуально для кожного домогосподарства. Обов’язковий відсоток платежу для кожної сім’ї залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу та визначається індивідуально за єдиною формулою. Житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується: на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня, на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня, – пояснила Юлія Вовк. – Субсидія не може призначатися одночасно за зареєстрованим місцем проживання особи та за місцем її фактичного проживання. Житлова субсидія розраховується у квітні та жовтні з урахуванням тривалості опалювального сезону з 16 жовтня по 15 квітня включно. У разі подання заяви протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання.
Отримати субсидію можуть і орендарі житла, зазначає директорка департаменту соцзахисту. Для них житлова субсидія призначається за наявності договору наймання житла з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більш як до кінця місяця, в якому закінчується термін дії договору наймання житла. На наступний термін житлова субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.
Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.
Субсидія також призначається за умови проведення обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства у наступних випадках:
якщо в установленому порядку здійснено відключення споживачів від централізованого опалення (теплопостачання) і громадяни для обігріву приміщень використовують побутові електроприлади;
якщо в житловому приміщенні (будинку) є кілька розділених особових рахунків, або за однією адресою є декілька житлових приміщень (будинків) з розділеними особовими рахунками;
коли у складі домогосподарства кількість фактично проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства є меншою за кількість членів домогосподарства, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку);
якщо до складу домогосподарств, які є дитячими будинками сімейного типу та прийомними сім’ями, а також сім’ями (крім багатодітних сімей), в яких проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, включаються діти, які не зареєстровані в такому житловому приміщенні (будинку), але які фактично в ньому проживають.
– Станом на 01 листопада цього року департамент прийняв 3422 заяви про призначення житлової субсидії. Кількість звернень за призначенням субсидії у цьому році зменшилась, оскільки відповідно до постанови Кабміну від 19 квітня 2022 року №462 «Деякі питання надання пільг та житлових субсидій в умовах воєнного стану» призначення житлової субсидії з травня домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2021-2022 років, проводилося без звернень громадян, – повідомила очільниця департаменту.
За словами Юлії Вовк, на початок опалювального сезону 2022/2023 років на обліку в департаменті перебуває 15721 домогосподарство, якому призначено житлову субсидію з жовтня. Загальна сума нарахування становить 13 125 676,57 гривень.
За призначенням житлової субсидії кропивничани можуть звертатися до департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради в будь-який зручний спосіб:
– за раніше виданими талонами-направленнями,
– за попереднім записом за телефонами «гарячої лінії»,
– в порядку «живої черги».
Також заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи та майновий стан громадяни можуть надіслати поштою, або з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг – Порталу Дія.
Для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом громадянина України або тимчасовим посвідченням громадянина України подає: заяву; декларацію; інші документи (у разі потреби).
Оформити житлову субсидію можна у Центрі надання адміністративних послуг за адресою: вул. Архітектора Паученка, 41/26.