На розширеній нараді з громадами області заступник начальника Кіровоградської ОВА Сергій Шеремет детально розповів про основні чинники формування бюджетів. Про це повідомляє Кіровоградська обласна державна адміністрація.
Він зазначив, що прогнозні показники доходів місцевих бюджетів на 2023 рік, за розрахунками Мінфіну, порівняно з очікуваними показниками за 2022 рік збільшено на 4,8%.
«Основним джерелом надходжень загального фонду місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб, це 65% доходів місцевих бюджетів. Вони мають збільшитись на 1,7% за рахунок приросту середньої мінімальної заробітної на 2,3%», – пояснив Сергій Шеремет.
Вагомим джерелом доходів є акцизний податок. Його надходження визначається з урахуванням діючого законодавства, яке передбачає зарахування до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування з роздрібної торгівлі алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а 13,44% – акцизи з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію країни пального.
За розрахунками департаменту фінансів ОВА у 2023 році порівняно з 2022 роком очікується збільшення надходжень до місцевих бюджетів області акцизного податку у сумі майже 180 млн.грн., у тому числі з пального – на 116 млн.грн., реалізації підакцизних товарів – на 62 млн.грн.
Повернення оподаткування акцизним податком пального у 2023 році найбільше відчують бюджети Благовіщенської, Великосеверинівської, Бобринецької, Катеринівської і Новоархангельської громад.