Як зробити старт у власну справу та про можливості Державної служби зайнятості щодо підтримки молодіжного підприємництва – тема, яку обговорювали під час заходу, що відбувся на базі Компаніївського фахового коледжу ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету за ініціативи Регіонального фонду підтримки підприємництва у Кіровоградській області. До заходу долучилися й фахівці Кіровоградського обласного центру зайнятості. Повідомляє ТРИБУНА з посиланням на сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Активними учасниками зустрічі стали майбутні лікарі та фельдшери ветеринарної медицини.

Чи може молодь отримати від держави грант на створення бізнесу? На це запитання дала відповідь начальник відділу реалізації проєктів обласного центру зайнятості Наталія Борисова. Фахівчиня повідомила, що Державною службою зайнятості реалізовується грантова програма «Власна справа», складовою якої є грант для молоді. Особи віком від 18 до 25 років можуть отримати на започаткування власного бізнесу грант до 150 тисяч гривень без обов’язкової умови створення робочих місць.

За її словами, подати заявку можна лише в декілька кліків, адже заява формується засобами Порталу «Дія» у довільній формі з накладенням електронного підпису. Невід’ємним додатком до заяви є бізнес-план, до складання якого необхідно підійти зважено. Також Н. Борисова повідомила, що грантові кошти можна витратити на придбання меблів, обладнання, транспортних засобів, закупівлю ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, послуги маркетингу та реклами, орендну плату за користування нежитловим приміщенням, лізинг обладнання, комерційну концесію тощо.

Через три роки такі підприємці у разі сплати протягом трирічного строку реалізації проєкту податків та зборів (обов’язкових платежів) у сумі, що дорівнює сумі отриманого гранту, можуть додатково подати заяву на отримання гранту до 250 тис. гривень за умови створення не менше двох робочих місць.

Молодь була активною, хтось записував, хтось брав безпосередню участь у дискусії про майбутні можливості самозайнятості за здобутим фахом.

«Дві години говорили про безліч важливих і необхідних речей. Починаючи з подолання страхів, комплексів та стереотипів перед започаткуванням бізнесу, перші кроки у власній справі, і закінчуючи темою створення нових робочих місць вже у якості потужних роботодавців. Сьогодні я побачила не просто студентів та студенток, а майбутніх фахівців та фахівчинь, які вже зараз готові діяти. Молодь, яка не просто слухала, запитувала, дискутувала, а вже подумки будувала власну справу. Це було більше, ніж просто інтерактив. Це була синергія освіти, державної підтримки та підприємництва», –  підкреслила директорка Регіонального фонду Марина Коцюра.

Зупинились фахівці й на інших можливостях служби зайнятості, зокрема послугах, які допоможуть після закінчення навчального закладу обрати своє перше робоче місце і дадуть змогу професійно реалізуватися. Можливостей для цього чимало, головне мотивація.

«Цей захід про справжню командну роботу: громада підтримує молодь, а коли бізнес, освіта та державні програми працюють разом – у цієї країни є майбутнє», – з оптимізмом резюмуючи захід відзначила Марина Коцюра.