Війна щодня ставить перед українцями нові виклики і завдання. І після масованих ракетних ударів по українських об’єктах енергетичної інфраструктури, якраз і постало одне із них – створення Пунктів незламності. Про це повідомляє КМР.
Їх відкрили в Кропивницькому, як і по всій Україні не для галочки, процес облаштування цих пунктів наполегливо триває. Як, наприклад, пункт обігріву по вулиці Юрія Краснокутського, 5. Це був занедбаний захаращений підвал житлового будинку. А небайдужі кропивничани долучилися до його перетворення у пристосоване приміщення, яке у потрібний час дасть прихисток багатьом містянам – послідовно, крок за кроком роблячи його комфортнішим.
Так, працівники ЖЕО №1 разом із його начальницею Світланою Ковальовою, продовжують приводити до ладу підвал — прибирають, ремонтують, заготовлюють дрова, монтують електродріт, там де його немає, до того ж — уже навіть перейшли до естетичного облаштування приміщень — замовили і розвісили патріотичні банери, від чого загальний настрій всередині одразу ж змінюється.
– З моменту відкриття Пункту незламності, я практично щодня тут, — розповідає Світлана Ковальова. – І ми не рахуємо свій час, не ділимо чи це наша, чи не наша робота — бо це важлива загальна справа, і в тилу є над чим працювати заради нашої Перемоги.
Поспілкувався із Світланою Ковальовою і перевірив технічне облаштування і функціонування пункту секретар міської ради Олег Колюка. Побаченим він залишився задоволеним. Подякував працівникам за виконану роботу. Обіцяв підсилити ті напрямки, де потрібно, допомогою від міської влади. Наприклад, дооснастити цей пункт додатковими вогнегасниками і аптечками, і навіть додатковим генератором.
– Ми робимо украй важливу справу. Ворог програє на фронті, натомість цілить по мирних об’єктах, руйнує нашу інфраструктуру і цим хоче посіяти панічні настрої в тилу. Переконаний, що його планам не судилося втілитися, – наголошує Олег Колюка.
Загалом у цьому Пункті незламності є все необхідне, що визначено на державному рівні – тепло, вода, освітлення, мобільний зв’язок та інтернет, пристрої живлення, місця для відпочинку, мінімальний набір харчових продуктів. Тут працюють четверо чергових позмінно, всі вони пройшли належну підготовку і навчання. Поряд мешкає електрик, який також за потреби приходить на підмогу до пункту.
За словами Світлани Ковальової, місцеві жителі мікрорайону частіше приходять просто подивитися як облаштований пункт, а не скористатися його послугами, і це не може не тішити. Шість осіб за день — це була максимальна кількість людей, які скористалися послугами пункту за час його роботи.