У рамках Декади зайнятості осіб з інвалідністю, у приміщенні Кропивницької філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбулася інформаційна зустріч, основними меседжами якої були питання підвищення рівня соціальної реінтеграції, професійної адаптивності, сприяння зайнятості та облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю. Повідомляє ТРИБУНА з посиланням на сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості.
На захід були запрошені ПАТ «Швейна фабрика «Зорянка», ПАТ «Науково-виробниче підприємство «Радій», ТОВ «Вересень плюс», а також фізичні особи-підприємці, переважна більшість яких є переможцями грантової програми «Власна справа». Відкрила захід директор Кропивницької філії Кіровоградського ОЦЗ Наталія Лисонь, яка відзначила: «Сьогодні, як ніколи, державна політика спрямована на соціальний захист її громадян, в тому числі й у сфері зайнятості. Особлива увага при цьому приділяється громадянам з інвалідністю, учасникам бойових дій, які повертаються до цивільного життя. Завдання служби зайнятості – докласти максимум зусиль, аби ці люди могли знайти своє місце на ринку праці. Зробити це можливо лише шляхом об’єднання зусиль всіх зацікавлених структур та роботодавців, які є одними з основних фігурантів на ринку праці».На зустріч були запрошені представники Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, які розповіли про нормативи робочих місць для працевлаштування громадян з інвалідністю, механізми накладання санкцій за порушення законодавства про зайнятість населення. Наголошувалось, що для суб’єктів господарювання, які використовують найману працю, встановлено норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4 відсотки середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – у кількості одного робочого місця. «У рамках законодавства, що регулює соціальний захист громадян з інвалідністю, роботодавці повинні виконувати визначений норматив, а також зобов’язані інформувати службу зайнятості про вакансії, які передбачені для таких осіб» – наголосила Поліщук Оксана, начальник відділу забезпечення зайнятості, соціального захисту осіб з інвалідністю обласного відділення Фонду.
Окрему увагу було зосереджено на державних механізмах заохочення роботодавців для працевлаштування осіб з інвалідністю. Зокрема наголошувалось, що урядом запроваджено програму виплати компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для громадян з інвалідністю. Відтак роботодавець, який працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця. Компенсацією роботодавець може скористатися після облаштування робочого місця для працевлаштованої особи з інвалідністю. Роботодавець може придбати для своїх співробітників з інвалідністю спеціальні меблі, обладнання, допоміжні засоби у розмірі до 106,5 тис. грн – для облаштування робочого місця для осіб з інвалідністю І групи. До 71 тис. грн – для осіб з інвалідністю II групи. Загалом з початку року 9 роботодавців Кропивницького району, які облаштували 9 робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, скористались такою компенсацією та отримали 489,80 грн.
Під час заходу були також розкриті й питання організації службою зайнятості професійного навчання за професіями, що потребує ринок праці; реалізації грантових програм підтримки підприємництва; реалізації урядової економічної програми підтримки та гранти для малого та середнього підприємництва «Зроблено в Україні» та ін.
Насамкінець конструктивного діалогу учасники зустрічі обговорили шляхи взаємодії щодо забезпечення можливостей зазначеної категорії громадян мати гідну роботу, що, в свою чергу, сприятиме їхньому добробуту, підвищенню соціального статусу.