«Новий старт» – таку назву мала локація, що працювала у рамках загальнонаціонального ярмарку вакансій, який відбувся у День вишиванки на базі Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д. Чижевського. Ця платформа була цікавою для тих, хто бажає стати конкурентним на сучасному ринку праці та відкритий до набуття нових знань і навичок для професійного розвитку та реалізації. Повідомляє ТРИБУНА з посиланням на сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Заступник начальника управління-начальник відділу Кіровоградського обласного центру зайнятості Вікторія Бернікова підкреслила важливу роль служби зайнятості в цей непростий час, наголосивши на її готовності запропонувати широкий спектр освітніх інструментів і програм, які спрямовані не лише на підтримку безробітних у здобутті нових професій та підвищенні кваліфікації, а й на надання можливостей для професійного розвитку працюючому населенню різних форм зайнятості.
У фахівців міського центру допомоги ветеранам особливий інтерес викликав експериментальний проєкт, покликаний організувати професійне навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.
За словами Вікторії Бернікової, цей важливий проєкт надає ветеранам, незалежно від їхнього освітнього рівня, унікальну можливість безкоштовно пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації за актуальними на ринку праці професіями на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. «Цей проєкт враховує й потреби самих здобувачів, зокрема, учасників бойових дій з інвалідністю I групи, які потребують супроводу до місця професійного навчання. Особі, яка супроводжує здобувача освіти, компенсуються витрати на проїзд та медичний огляд. Фінансування професійного навчання та пов’язаних із ним витрат здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», – наголошує фахівчиня.
Під час активного полілогу стейкхолдери обговорили численні організаційні питання організації такого навчання та шляхи співпраці з вирішення питань сфери зайнятості, які хвилюють ветеранів під час відвідування центру.
На ярмарку вакансій знаходили нові можливості не лише для ветеранів. Переселенка з Нової Каховки, пані Людмила, виявила особливу цікавість до експериментального проєкту, спрямованого на навчання жінок професіям, де їхня присутність історично була меншою. Ретельно ознайомившись з переліком доступних спеціальностей разом із фахівцем служби зайнятості, пані Людмила, вже маючи водійське посвідчення категорії А, загорілася ідеєю опанувати категорію для керування вантажним транспортом. Вона вбачала в цьому не лише нові кар’єрні перспективи, а й гарантовану зайнятість. Її зацікавленість підтримали й представники ОКВП «Дніпро-Кіровоград» та ТОВ «Полі Пласт», з якими жінка поспілкувалася на ярмарку, і які виявили готовність працевлаштовувати жінок за обраною нею спеціальністю.
Рішення про навчання за професією водія вантажівки в рамках проєкту вже прийняла ще одна жінка – пані Ганна Мартиненко. Вона з ентузіазмом поділилася своїми планами: «Я вже навчаюся, адже через мобілізацію працівників нашого невеликого підприємства ми відчуваємо гостру нестачу робочої сили за так званими чоловічими професіями. Тож я впевнена, що після навчання зможу стати незамінною на будь-якій ділянці роботи на власному підприємстві», – з оптимізмом розповіла майбутня водійка.
Тож, підсумовуючи, можна з упевненістю сказати, що ярмарок вакансій став тією дієвою платформою, де кожен, хто прагнув змін, мав змогу зрушити з місця власні питання зайнятості. Для одних він відкрив нові горизонти професійного навчання, для інших – став мостом до омріяної роботи, а для багатьох – подарував надію та впевненість у власних силах на непростому шляху професійного становлення. Енергія спілкування, обмін можливостями та щире прагнення допомогти зробили цей день по-справжньому значущим для кожного його учасника.