Переможці грантової програми «Власна справа», виконуючи умови гранту, не лише впроваджують і розвивають свою підприємницьку діяльність, а й виступають у нашому регіоні як соціально відповідальні роботодавці.
Повідомляє ТРИБУНА з посиланням на сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Так, прикладом, Степаненко Анна Едуардівна зробила впевнений крок у світ бізнесу, отримавши мікрогрант для відкриття власної кав’ярні. Завдяки фінансовій підтримці держави для любителів ароматної кави та смачних сніданків вона створила у селищі Новоархангельськ затишний заклад під назвою «ANNCAKE».
З перших днів провадження своєї діяльності підприємиця виступила як соціально відповідальний роботодавець. Тож зважено підійшла до підбору працівників на новостворені робочі місця, виконуючи головну умову гранту. Власниця кав’ярні зробила це за допомогою фахівців Новоархангельського відділу Голованівської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості. У підсумку було підібрано 2 кандидатури і запропоновано їм пройти навчання безпосередньо на робочому місці за професією «бариста».
Анна працевлаштувала двох молодих дівчат. Наразі це майстрині, які вже знаються на своїй справі і люблять свою роботу.
Одна з працівниць – Вікторія Гриців – переселенка з Краматорського району, що на Донеччині. Раніше дівчина працювала продавцем-консультантом, та це не завадило їй опанувати нову професію, про яку відгукується з піднесеним настроєм: «Це робота, яку я довго шукала й нарешті знайшла! Мені дуже подобається. Хоча працюю досить недовго – трохи більше двох місяців, вже встигла оцінити дружню й теплу атмосферу в колективі. Умови праці комфортні. Попри те, що це робота, відчувається атмосфера відпочинку і затишку», – говорить Вікторія. У майбутньому вона сподівається професійно розвиватись у даній сфері.
Її колега Моторна Марина працює вже 5 місяців. «Коли я дізналась про вакансію бариста у місцевій кав’ярні, вона мене зацікавила. Більше того, я навчалась на кухаря і маю досвід роботи за цим фахом, тому сфера громадського харчування мені добре відома. Пройшла співбесіду, дізналась про всі умови праці – все сподобалось і влаштувало», – відзначає фахівчиня. За її словами, власниця закладу вирізняється дуже дружнім і гарним ставленням до персоналу і цінує своїх працівників.
Що ж до самої Анни – підприємиця не стоїть на місці. У найближчому майбутньому планує розширюватись, так як має власне додаткове приміщення для реалізації задуманого. Вже зараз там ведуться роботи з будівництва ще однієї кухні, значно більшої за розмірами, ніж та, що при кав’ярні.
«Мені не вистачає місця й простору для приготування ряду смаколиків, які хотілося б додати в меню, зокрема, це круасани, тістечка, різні десерти тощо», –коментує Анна Степаненко. Також у планах грантерки – дитячий майданчик і літня тераса для відвідувачів. Враховуючи масштабування діяльності, підприємиця створить ще 2 робочих місця за посадами «офіціант» і «кухар».
Урядові ініціативи, такі як грантова програма, – суттєва допомога у розвитку малого бізнесу. Державна служба зайнятості надає всебічну підтримку і супровід підприємцям, які створюють нові робочі місця для працевлаштування різних категорій безробітних громадян, зокрема, внутрішньо переміщених осіб. У свою чергу, такі роботодавці позиціонують себе як соціально активні громадяни, які дбають не лише про власний бізнес, а й про розвиток економіки громад загалом.