«Професійне вигорання чи задоволення? Рухаємося в правильному напрямку» – саме таку назву мав онлайн-захід, який провела для фахівців структурних підрозділів обласного центру зайнятості кар’єрна консультантка громадської організації «Я-Маріуполь» Ольга Лугинець.  Повідомляє ТРИБУНА з посиланням на сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості.
  «У наш складний і непередбачуваний час важливо не лише працювати якісно, а й відновлюватися якісно, бо виснажений фахівець не зможе створити ні гарних ідей, ні гарних результатів», – розпочинаючи вебінар сказала Хлань Галина, начальник відділу профорієнтації Кіровоградського обласного центру зайнятості. 
  Вона наголосила, що необхідно шукати баланс між роботою та особистим життям – це стан рівноваги, коли людина рівноцінно віддає перевагу вимогам своєї кар’єри та вимогам власного життя. Чимало людей прагнуть цього, але це не завжди легко досягти. Вихід – вчитися це роботи.
  Тож від Ольги Лугинець фахівці служби зайнятості отримали практичні рекомендації щодо психогігієни та профілактики професійного вигорання. Обговорювали те, як розпізнати перші ознаки емоційного виснаження та що робити і як відновити ресурси, якщо вигорання вже настало. Особливу увагу приділили практичній частині заходу, під час якої розібрали приклади ситуацій професійного вигорання, підготовлені спікеркою.
  Вони послужили гарним прикладом того, наскільки важливим є «work-life balance», тобто дотримання рівноваги між роботою та особистим життям дозволяє ефективно із задоволенням виконувати свої обов’язки, зберігаючи час та енергію для відпочинку, сім’ї та інших аспектів життя.
  «Насправді мені подобається формулювання не «work-life balance», а «life-work balance», адже це робота є частиною нашого життя, а не навпаки» – зазначила Ольга Лугинець.
  Головний висновок заходу – дотримання work-life balance, який є ключем до професійного довголіття та задоволення від якісно виконаної роботи. Баланс між особистим життям і кар’єрою дозволяє уникати виснаження та підтримувати високу мотивацію.
  Крім того, сторони обговорили засади практичного застосування інструментів профілактики професійного вигорання під час роботи з клієнтами, у т.ч. з внутрішньо переміщеними особами.
  Довідково. Захід пройшов на базі Кіровоградського обласного центру зайнятості у рамках підписаного меморандуму, головна мета якого – забезпечення реалізації прав та соціальних гарантій внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися з м. Маріуполь та Маріупольського району Донецької області до м. Кропивницького та області.