Вчора, 26 листопада, в рамках Декади зайнятості осіб з інвалідністю, що проходить наразі на Кіровоградщині, у Кропивницькій філії обласного центру зайнятості відбувся міні-ярмарок вакансій. Повідомляє ТРИБУНА з посиланням на сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості.
На захід були запрошені представники підприємств, які пропонують робочі місця, адаптовані для людей з інвалідністю. Серед них: ПАТ «КШФ «Зорянка», Інгульська шахта ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», КП «Житлово-експлуатаційна організація № 1» Кропивницької міської ради», а також фізичні особи-підприємці – переможці грантової програми «Власна справа».
Під час заходу візитери мали змогу ознайомитись з інформацією про професії та спеціальності, актуальні на ринку праці, безпосередньо поспілкуватися з роботодавцями.
Важливою частиною заходу була презентація роботодавцями своїх підприємств та вільних робочих місць. Вони детально розповіли про умови праці, режим роботи, розмір заробітної плати, графік роботи і відпочинку, умов та охорони праці, соціальні гарантії. Фахівцями Кропивницької філії були створені всі умови для того, щоб роботодавці та безробітні мали можливість поспілкуватися, отримати відповіді на свої запитання та вирішити власні професійні перспективи, задовольнити кадрові потреби.
Зокрема, представники КП «Житлово-експлуатаційна організація № 1» Кропивницької міської ради» пропонували наступні вакансії: «електромонтер з експлуатації розподільних мереж», «електрогазозварник» та «двірник».
Водночас представники Інгульської шахти ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» пропонували вакансії, які не вимагають професійно-кваліфікаційного рівня: «прибиральник територій» та «прибиральник» виробничих приміщень. Роботодавець гарантував доставку до місця роботи та з роботи транспортом підприємства.
Переможець грантової програми – фізична особа підприємець Пагієв Ісмаіл Фаізович, який має у власності сімейну клініку «Inventа», пропонував вакансію «молодша медична сестра». Він наголосив, що основна робота такої фахівчині у поліклініці – підтримувати чистоту та дотримуватися вимог щодо санепідрежиму. Робочий графік: 2 години на день після 17:00 год. Заробітну плату підприємець пропонує у розмірі 8500 грн. Цією пропозицією зацікавились дві особи, одна з яких вирішила відвідати приватну клініку та ознайомитися з умовами праці безпосередньо на робочому місці.
Під час мініярмарку вакансій кожен із шукачів роботи мав змогу особисто поспілкуватися з керівниками та представниками підприємств, заповнити анкети. Для більш детального ознайомлення з умовами праці на робочому місці, роботодавці запросили людей, які мають інвалідність, відвідати підприємства.
В ході заходу роботодавці також були ознайомлені з державними компенсаційними інструментами, що мотивують до створення нових робочих місць, працевлаштування ВПО, облаштування робочих місць працевлаштованих громадян з інвалідністю та ін.
Сподіваємось, що ті, хто завітав на мініярмарок, отримали для себе чимало корисної інформації, а дехто знайшов роботу до душі.
«Служба зайнятості активно впроваджує клієнтоцентровані підходи для підтримки таких осіб з інвалідністю, допомагаючи їм знайти роботу та інтегруватися у суспільство. Організація та проведення мініярмарку вакансій дає таким громадянам шанс знайти для себе підходящу роботу, яка принесе матеріальне забезпечення і моральне задоволення, або обрати напрямок професійного навчання чи перенавчання для забезпечення подальшого свого працевлаштування», – підкреслила директор Кропивницької філії обласного центру зайнятості Наталія Лисонь.
Довідково. Станом на 26 листопада 2024 року в Кропивницькій філії Кіровоградського обласного центру зайнятості на обліку перебувають 63 особи з інвалідністю. З початку цього року працевлаштовано 81 особу з інвалідністю. Зокрема, безробітні були працевлаштовані за професіями: «юрист», «вчитель закладу загальної середньої освіти», «вихователь», «фармацевт», «лікар-лаборант», «діловод», «фахівець зв’язків з громадськістю», «архіваріус», «кошторисник», «кур’єр», «пекар», «садчик2, «електромонтер», «монтажник гіпсокартоних конструкцій», «водій автотранспортних засобів», «слюсар з ремонту агрегатів», «слюсар з ремонту рухомого складу», «електрозварник ручного зварювання», «озеленювач» та ін.