У рамках Національного тижня безбар’єрності пройшла низка профінформаційних семінарів для внутрішньо переміщених осіб. Повідомляє ТРИБУНА з посиланням на сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Заходи були організовані на базі філій Кіровоградського обласного центру зайнятості, управлінь та відділів у таких містах: Долинська, Олександрія, Світловодськ, Бобринець, Мала Виска, а також у селищах Голованівськ, Компаніївка та Петрове. Фахівці служби зайнятості ознайомили учасників з активними програмами зайнятості.
В Олександрійській філії обласного центру зайнятості відбулася презентація
послуг з професійного навчання для внутрішньо переміщених осіб. Учасники дізналися про суть та переваги навчання за сприяння служби зайнятості, умови його проходження та перспективи подальшого працевлаштування за отриманою професією. Особливу увагу приділили презентації центрів професійно-технічної освіти (ЦПТО), які пропонують якісне навчання за різними напрямками. Окремо був презентований жіночий проєкт, спрямований на розширення можливостей для жінок у професійній сфері.
У Компаніївці відбулася презентація сервісу «Єдине вікно послуг» від Державної служби зайнятості. Ця інноваційна платформа об’єднала майже 500 програм підтримки, які діють у регіонах України для внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та ветеранів. Сервіс дозволяє людям отримати вичерпну інформацію про різноманітні соціальні послуги та підтримку з боку недержавних організацій, а також консультації та допомогу, що безпосередньо впливають на подальше професійне життя, навчання, працевлаштування, відкриття власної справи тощо.
У Долинському управлінні Кропивницької філії обласного центру зайнятості презентували «Єдиний портал вакансій» з удосконаленим алгоритмом пошуку роботи за професією. Він доступний для всіх шукачів роботи й відкриває широкі можливості швидкого пошуку актуальних вакансій. Порталом можна користуватися з будь-якого мобільного пристрою, а інформацію про роботу знайти відповідно до регіону, галузі й очікуваного рівня зарплат.
У Світловодському управлінні внутрішньо переміщені особи аналізували переваги легального працевлаштування, адже в пошуках роботи переселенці нерідко розглядають будь-які пропозиції праці, зокрема й неофіційні.
Наголошувалося, що тіньова зайнятість має низку негативних наслідків. Вона позбавляє працівника гарантованого права на працю, соціальне, пенсійного та медичного забезпечення, а також інших важливих соціальних гарантій. Крім того, неофіційне працевлаштування робить людину вразливою перед роботодавцем, позбавляючи правового захисту у випадку конфліктних ситуацій. Саме тому учасників зустрічі закликали шукати легальну роботу, адже офіційне працевлаштування – це не лише фінансова стабільність, а й впевненість у завтрашньому дні. У цьому без бар’єрів допомагає Державна служба зайнятості.
Особливу увагу приділили мікрогранту за програмою «Власна справа». Ця ініціатива не лише стимулює розвиток підприємництва, а й значно покращує ситуацію на ринку праці області, адже обов’язковою умовою надання грантів є створення нових робочих місць. Це дає внутрішньо переміщеним особам можливість не тільки інтегруватися в нові громади, а й активно долучатися до їхнього економічного розвитку.
У Голованівській філії внутрішньо переміщеним особам, які бажають започаткувати власний бізнес, презентували офіс «Зроблено в Україні». Наголосили, що дана програма сприяє розвитку малого та середнього підприємництва, просування українських товаровиробників.
У всіх локаціях, де проходили такі заходи проводилося анкетування ВПО, яке допомагає визначити коло проблемних питань, а також потреби місцевого ринку праці, професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації тощо.
Працевлаштування – надзвичайно актуальна на сьогодні проблема для багатьох українців. Надто для тих, хто змушений був покинути свої домівки через бойові дії в своєму регіоні та переїхати. Тож, на заході червоною ниткою піднімалось питання безбар’єрності в отриманні послуг служби зайнятості.
Разом з присутніми поговорили про людяність, рівність і справедливість у повсякденному житті, про комфорт незалежно від віку, стану здоров’я чи соціального статусу. Під час зустрічей учасники активно обговорювали проблемні питання, які виникають під час працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, ділилися власними думками та досвідом.