Одним із різновидів творчої діяльності перукаря є професія пастижера – майстра, який займається виготовленням перук, вусів, бакенбардів, борід з натурального волосся або штучних волокон. Повідомляє ТРИБУНА з посиланням на сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості.
На сьогодні пастижери представлені як фахівці у творчих галузях, прикладом, у театрі це гримери, художники що створюють образи героїв. У галузі перукарства це досить популярний напрямок, адже перуки користуються попитом, затребувані серед театральних та мистецьких організацій, в кінематографії тощо.
У завдання такого фахівця входить, свого роду, вміння перевтілити людину відповідно до того чи іншого творчого образу, і цьому передує кропіткий процес. Пастижер заздалегідь готує всі необхідні матеріали: дезінфікує натуральне волосся; миє і кип’ятить зв’язані пасма волосся; сушить і оброблює волосся спеціальними препаратами для довготривалого зберігання; пакує і здає волосся на склад; оброблює штучні волокна спеціальними розчинами із застосуванням знежирювальних і миючих засобів, матирує волокна (знімає блиск); проводить антистатичне і протизаймисте оброблення.
Знання, якими повинен володіти такий майстер, об’ємні, з урахуванням усіх тонкощів цієї творчої роботи. Кваліфікований фахівець повинен знати й розрізняти види натурального волосся і штучного волокна, що використовуються для виготовлення пастижерських виробів; технологію оброблення натурального волосся і штучного волокна; технічну характеристику, будову і правила експлуатації профільного обладнання, інструментів і пристроїв, що використовуються; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту та багато іншого.
Хоча професія і є достатньо рідкісною, вона у попиті на сучасному ринку праці, адже творча індустрія не стоїть на місці, постійно розвиваючись у всіх багатогранних напрямках.