Жителька Кропивницького, Абрамова Оксана Віталіївна, ніколи не зупиняється на досягнутому. Йти тільки вперед, до горизонтів професійних звершень – життєве кредо освітянки. Саме тому, коли постало питання подальшого розвитку у своїй кар’єрі і освітньому середовищі загалом, пані Оксана вирішила навчатись за ваучером.

Свого часу жінка здобула освіту в тоді ще Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, отримавши диплом спеціаліста за спеціальністю вчителя трудового навчання та інформатики. Диплом магістра ж пані Оксана вже здобувала в Українській інженерно-педагогічній академії (нині Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна) за спеціальністю «Технологія виробів легкої промисловості». Обидві спеціальності педагогічного спрямування.

Вже 21 рік викладачка невтомно працює у ЦДПУ ім. В. Винниченка. Наразі  Оксана Абрамова кандидат педагогічних наук, доцент, має більше 100 наукових публікацій.

Навчання за ваучером обрала в напрямку підготовки за спеціальністю «Маркетинг» для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю. На запитання, чому жінку зацікавила інша сфера, Оксана Віталіївна зауважує:

«На сьогодні треба вміти правильно подати будь-яку інформацію, зокрема, про освітні послуги, вміти донести її до абітурієнтів. Будь-який «товар», який ви представляєте, потрібно вміти просувати, зараз це є актуальним. Переважна більшість людей користується соціальними мережами, багато всього зосереджено на новітніх інтернет-технологіях. Тому я вважаю, що отримані мною знання будуть, свого роду, підсилювати нашу освітню діяльність, актуалізуючи її максимально, сприяти розширенню компетенцій. Того рівня, якого я прагнула, коли йшла працювати в ЦДУ ім. В. Винниченка, я досягла. Тепер – нові звершення! Тим більше, коли тісно спілкуєшся з людьми іншого професійного напрямку, знаходишся безпосередньо в тому середовищі, завжди збагачуєшся чимось корисним, суттєвим», – впевнена доцентка.

Пані Оксана відзначає, що на сьогоднішній день серед молоді професія педагога, на жаль, не актуальна.

«Зараз складається така ситуація, що багато випускників не хочуть іти на педагогів, тому що заробітна плата дуже мала, а робота не з легких. Та й попитом все більше користуються інші спеціальності, затребувані на вимогу часу. До того ж, сьогодні маємо дещо інший формат навчання молоді. Якщо раніше це були конкретні міністерські програми і студенти вчилися по всій країні однаково, то зараз є державні стандарти (не на всі спеціальності) за якими складається освітня програма та за якість якої відповідає гарант та робоча група розробників. Тому викладачі зацікавлені в актуальності та якості такої програми. Також передбачається, що 25% годин освітніх компонентів (навчальних предметів) виділяється на вибіркові дисципліни, які студенти самі обирають. За результатами моніторингу та опитування студентів викладачі можуть визначити, які професійні напрямки є цікавими, користуються попитом у молоді. Ми звернули увагу, що студенти цікавляться такими напрямками, як рекламна діяльність, цифровий маркетинг».

Приступила до навчання Оксана Абрамова нещодавно. Її учбовий шлях – півтора року, протягом якого вона опанує специфіку освітньої програми і здобуде ступінь магістра за обраним фахом.

Оксана вважає, буде корисно мати такий досвід, який допоможе їй краще направити здобувачів освіти у бажаному для них напрямку.

«Я вирішила скористатись цінною можливістю навчання за ваучером і опанувати сферу маркетингу, не тільки для того, щоб розширити свої професійні горизонти, а й допомогти нашій молоді краще орієнтуватись у потребах сучасного ринку праці, зробити влучний вибір майбутнього фаху, провести їх по дорозі до власного успіху та реалізації», – наголошує «новоспечена» студентка.

На майбутнє пані Оксана розглядає можливість започаткування власної справи, продумує шляхи втілення своїх прагнень. За її словами, перший крок зроблено, цікаві та креативні ідеї завжди є, а далі час покаже.

Будемо сподіватись, що в цій корисній і важливій справі доцентку чекає беззаперечний успіх. Та й недарма в народі говорять: «Вік живи – вік учись», що в черговий раз підкреслює – знання мають вагу золота.