Нещодавно фахівцями Світловодського управління Олександрійської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за участі працівників медичного закладу КНП «Світловодська центральна районна лікарня» Світловодської міської ради та учасників бойових дій було проведено важливий тематичний захід. Повідомляє ТРИБУНА з посиланням на сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Завідувач відділення фізичної та реабілітаційної медицини Людмила Волченко поінформувала присутніх: «За роки повномасштабного російського вторгнення реабілітація в Україні стала більш пацієнтоорієнтованою. На базі нашої лікарні з’явився центр з реабілітації. Це інклюзивний безбар’єрний простір, де допомогу можуть отримати поранені військові, громадяни з інвалідністю, переселенці та місцеві жителі. У реабілітаційному центрі є необхідне нове обладнання й устаткування. Його ефективна інтеграція в роботу фізіотерапевтів виводить медичні послуги в громаді на новий рівень».
Зустріч, в основному, була орієнтована на окреслення низки послуг, що покликані допомогти учасникам бойових дій та громадянам з інвалідністю повернутись до професійного життя. Цьому всіляко сприяють як фахівці служби зайнятості, так і заходи у місцевій лікарні, направлені, в тому числі, на відновлення військових, ветеранів війни, а також цивільних, які потребують відновлювальної терапії.
Начальник Світловодського управління Лариса Шевченко представила ті послуги служби зайнятості, якими можуть скористатись ветерани війни й інші категорії громадян серед присутніх. Піднімались теми щодо активних програм зайнятості: професійного навчання, у т.ч. шляхом отримання ваучера на навчання. Акцентували увагу присутніх на реалізації експериментального проєкту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Детальніше зупинились на аспектах започаткування власної справи та можливостях державної програми «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей». Йшлося й про облаштування робочих місць працевлаштованих громадян з інвалідністю та компенсаційну програму підтримки роботодавців. У ході зустрічі не оминули і важливість психосоціальної підтримки ветеранів війни в період воєнного часу та у цивільному житті.
У підсумку заходу присутні резюмували, що центр з реабілітації та подібні простори – дієве середовище для соціалізації військовослужбовців у повсякденності. Водночас послуги служби зайнятості відкривають перед учасниками бойових дій та особами з інвалідністю нові можливості, сприяють підвищенню конкурентоспроможності на ринку праці та професійному зростанню.