Аграріям Кіровоградщини вдалося забезпечити збирання врожаю поточного року та провести посів озимих під урожай 2023 року. Про це розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку ОВА Валерія Фурманова.
232
Вона додала, що озимі зернові посіяні на 94% прогнозованих площах, з них: озима пшениця – на 94%, озимий ячмінь – на 95% та жито – на 100%. Крім того збільшено площі посіву під ріпаком. Достатні запаси вологи та оптимальний температурний режим посприяли агроформуванням завершити посів озимих зернових в допустимі строки. Стан посівів добрий.
«Зернові та зернобобові культури з кукурудзою обмолочені на 75 % прогнозованих площ, валове виробництво становить більше 2,5 млн. тонн зерна при врожайності 43,2 ц/га. По раннім зерновим та зернобобовим культури намолочено 2 млн. 137,8 тис. тонн зерна у початково-оприбуткованій вазі при середній урожайності 41,1 ц/га. Завершено збирання круп’яних культур», – зазначила Валерія Фурманова.
Продовжується збирання зернової кукурудзи, яку обмолочено на 34% прогнозованих площ при урожайності 54,8 ц/га. Завершується збирання соняшнику, який обмолочено на 98% площ з середньою урожайністю 21,5 ц/га. Зібрано сою, продовжують копати цукрові буряки.