Кропивницький супермаркет. Фото ілюстративне: Суспільне Кропивницький

Продукти у період з січня по квітень 2023 року здорожчали, в середньому, на 5,9%. Найбільше – на 39,3% – здорожчали овочі. Молоко здорожчало на 6,5%, м’ясо та м’ясопродукти – на понад 6%, сир – на майже 6%.

Ціни на безалкогольні напої, якщо порівнювати з груднем 2022 року, збільшились на 4,5%, алкогольні напої та тютюнові вироби – на 4,2%.

Яйця з початку року здешевшали на майже 12,5%, на майже 1% здешевшала соняшникова олія, на понад пів відсотка став дешевшим цукор.

На Кіровоградщині з початку 2023 року харчі здорожчали на майже 6%
Колаж: Суспільне Кропивницький

Житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива, відносно грудня, стали дешевшими на 1,8%, транспорт – на 2,6%. Зниження цін на транспорт пов’язане зі здешевленням на 9,8% палива та мастил. Не вплинуло на загальне здешевлення в транспортній галузі регіону й понад десятивідсоткове зростання цін на залізничний транспорт.

На 6,5% з початку року здорожчали готелів та ресторани області, на 4,7% збільшились ціни на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла, на 5,7% здорожчали амбулаторні послуги, на 5,4% – зв’язок.

Інфляція на споживчому ринку Кіровоградської області, при всеукраїнському показнику з початку року на рівні 3,2%, становить 3,5%.