«Відкривати бізнес в умовах війни складно, але можливо завдяки грантовій програмі «єРобота», – стверджує переможниця Левченко Зоя Володимирівна.

Мрію про відкриття власної сімейної кав’ярні жителька Малої Виски Зоя Володимирівна виношувала досить давно, а фінансова нестабільність змушувала щоразу відкладати її на потім. Суть ідеї полягає у відкритті кав’ярні-кондитерської під назвою «LUNGO café».

«Наше місто не таке велике, і закладів, де можна просто відпочити, не так багато. Проте є чимало людей, у т.ч. переселенці, які здебільшого мають бажання  відвідати заклад, щоб відволіктися, отримати заряд позитивних емоцій, насолодитися приємною атмосферою, перекусити десертом та ароматною кавою.  Тому відкрити затишну кав’ярню було моєю давньою мрією. Для її реалізації мені бракувало коштів, адже добре розуміла, що смачний напій бадьорості можна приготувати, маючи сучасне обладнання. Знайомі мені розповіли про дію урядової програми безповоротних грантів від «єРобота», що це неабияка допомога, зокрема і початківцям, створити власну справу з нуля. Цей шанс я втратити не могла. І якщо мене запитають, чому саме LUNGO café, то все просто: Lungo – це мій улюблений кавовий напій», – розповіла підприємниця.

Маючи освіту за спеціальністю «Технологія приготування їжі», досвід роботи у закладах громадського харчування та підтримку рідних, жінка не стала сумніватися у власних силах та розпочала роботу з підготовки бізнес-плану. Наступний крок – це подання заявки через Портал Дія. Пройшовши перевірку своєї ділової репутації, Зоя Володимирівна презентувала свою бізнес-ідею членам комісії Кіровоградського обласного центру зайнятості. До мрії залишалося рукою подати. І вже незабаром хвилювання лишилися у минулому – грантерка отримала схвальне рішення.

До проєкту жінка долучилася й власними коштами, і на даному етапі реалізації задуманого вже зроблено ремонт приміщень, закуплено меблі на 29 посадкових місць, обладнано кухню до відповідних норм та придбано частину обладнання. За кошти грантової програми планується закупівля професійного кавового обладнання та устаткування, придбання кавових зерен та комплектів посуду для подачі кави.

У кав’ярні, окрім Зої Володимирівни, працюватимуть ще двоє працівників – бариста та касир-офіціант, які уже пройшли навчання з налаштування кавомашини та помелу зерна, приготування еспресо та збивання молока.

На досягнутому підприємниця не збирається зупинятися і у найближчих планах – продаж кави для дому у дріп-пакетах, у зернах та в зернах з помелом.

«єРобота – це реальний шанс, особливо для початківців у сфері підприємницької діяльності, яким не вистачає фінансування для реалізації бізнес-ідеї. Я переконана, що грантова програма уже здійснила не одну мрію українців. І я, на щастя, не стала винятком. Відтепер я зможу реалізувати свій давній задум та запропонувати гостям свого закладу випити горнятко кави, різноманітні коктейлі та посмакувати десертами», – розповіла Зоя Левченко.

Є мрія? Бажаєте отримати від держави фінансову допомогу? Беріть участь у грантовій програмі «єРобота»! За консультацією звертайтеся до фахівців Кіровоградського обласного центру зайнятості за номером телефону +38 (093) 478 70 81 або пишіть нам у Telegram.

 Цікавлять умови надання гранту? Дивіться тут. Як подати заяву? Детальна інструкція на порталі ДІЯ.