Пошкодження енергетичної інфраструктури потребують тривалих аварійних і відновлювальних ремонтів: Павло Конопко. 
Про це під час брифінгу розповів перший заступник начальника Кіровоградської ОВА Павло Конопко. Він зауважив, що об’єднана енергетична система України становить 56 тис МВт встановленої потужності: 30 тис МВт-теплової, 15 тис МВт-атомної-, 5 гідро-генерації і близько 6 тис МВт – альтернативної чи енергетики відновлювальних джерел. Серією варварських ударів росії, від 10 жовтня, було пошкоджено майже 40% енергетичної інфраструктури країни. Пошкодження потребують тривалих аварійних і відновлювальних ремонтів.
«Завдячуючи неймовірним зусиллям енергетиків, ДСНС і служб швидкого реагування, енергетика України балансує на межі можливостей! Це коли при надмірному споживанні в області не вистачає генеруючих потужностей, або інфраструктури енерго-розподілу і постачання електроенергії. У вказаних обставинах регламентами Національного оператора енергосистеми Укренерго, застосовуються обмеження щодо промислових споживачів і населення. Такі обмеження є аварійними і плановими – затверджені графіки погодинного споживання і, відповідно, обмежень», – зазначив Павло Конопко.
Він додав, що для збалансування системи потрібно, щоб всі разом згуртувалися для ефективних заходів енерговитрат і ощадливого енергоспоживання. Важливо всім мінімізувати піки навантажень з 7-00 до 11-00 та з 20-00 до 22-00.
«З промисловими споживачами також проведено діалог, прийняті рішення щодо переведення основних виробничих процесів на нічний час. Взято зобов’язання щодо обмеження енергетичних витрат на 25% за рахунок не використання допоміжних, не суттєвих чи не задіяних безпосередньо у виробничому процесі енергетичних установок, як вуличне освітлення, водонагрів та інше, а також переведення роботи у нічний час», – сказав перший заступник начальника ОВА.