Просвітницька акція «Кропивницький. Життя без насильства» відбулася у Кропивницькому вчора, 25 листопада. Повідомляє ТРИБУНА з посиланням на сайт Кропивницької міської ради.
Починаючі з 1991 року Україна разом із всією міжнародною спільнотою долучається до проєкту «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більше ніж 100 країн світу активізують у період із 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити рівень поінформованості громадян про всі форми насильства, створити в громаді соціальний простір, вільний від насильства, не допускати його проявів та своєчасно комплексно реагувати на всі випадки насильства.
На знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.
Акція відбулася за участі керівництва міста та області, депутатського корпусу, працівників виконавчих органів міської ради, спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, сектору протидії домашньому насильству відділу превенції Кропивницького РУП ГУНП, громадських організацій, Донецького державного університету внутрішніх справ.
Захід відкрила заступник директора департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради Олена Костенко, яка акцентувала увагу його учасників на меті та завданнях Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».
– У Кропивницькому проведено величезний обсяг роботи для побудови ефективної муніципальної системи запобігання та протидії насильству, – відзначила заступниця голови ОВА Катерина Колтунова. – Сьогодні в місті функціонують всі необхідні сервіси надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. І тепер найголовніше – забезпечити їхню злагоджену роботу для своєчасного і у повному обсязі надання комплексної допомоги всім, хто її потребує.
Керівниця, психолог мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, Наталія Цумарєва поділилася інформацією про роботу мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, на території Кропивницької міської територіальної громади за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, і закликала всіх кропивничан бути небайдужими та ділитися інформацією про сервіси з тими, хто цього потребує.
– Домашнє насильство є серйозною проблемою, яка ламає долі багатьох жінок по всьому світу, – наголосила Тетяна Крамаренко, директорка міського Центру запобігання та протидії насильству. – Важливо підвищувати обізнаність про цю проблему та надавати підтримку постраждалим від домашнього насильства або гендерно зумовленого насильства.
У таких випадках необхідно звернутися за допомогою до відповідних організацій та служб підтримки.
- Кризові кімнати та притулки: Це місця, де постраждалі можуть знайти тимчасовий прихисток та отримати необхідну допомогу.
- Денні центри та центри первинного консультування: Тут надають психологічну, юридичну та соціальну підтримку.
- Мобільні бригади: Спеціалізовані команди, які виїжджають на місце події для надання допомоги постраждалим.
- Гарячі лінії: Національна гаряча лінія з питань запобігання домашньому насильству (0-800-500-005) та інші гарячі лінії, де можна отримати консультації та підтримку.
- Юридична допомога: Безоплатна правова допомога для постраждалих від насильства, яка включає консультації та представництво в суді.
– У кропивницькому створена муніципальна система із запобігання та протидії домашньому насильству. Це злагоджена взаємодія суб’єктів в даному напрямку: уповноважений структурний підрозділ Національної поліції, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства, які працюють за підтримки UNFPA, Кропивницький міський центр запобігання та протидії насильству Кропивницької міської рад, – відзначила Тетяна Крамаренко. – Соціальні послуги з надання притулку та консультації психолога надаються на безоплатній основі.
На завершення акції Олена Костенко запросила всіх учасників залишити власні побажання – що потрібно зробити для ефективного подолання насильства у місті.