У Кропивницькому буде створений сучасний індустріальний парк «Радій». Конценпція його організації і діяльності пройшла перший етап погодження – її підтримали члени виконавчого комітету міської ради на своєму засіданні у вівторок, 08 листопада. Про це повідомляє сайт КМР.

Секретар міської ради Олег Колюка, під головуванням якого відбулося засідання, відзначив важливість реалізації такого проекту на території обласного центру в сучасних умовах з огляду на можливість розміщення в індустріальному парку релокованих підприємств та створення додаткових робочих місць

– Сучасні умови економічного розвитку, новий технологічний лад та тенденції розвитку підприємств в секторах «Приладобудування», «Гідроелектромеханіка» та «Автоматизовані системи контролю і керування технологічними процесами» потребують корінної, структурної перебудови існуючих виробництв, з використанням нових, сучасних організаційних і економічних інструментів, відзначила під час засідання директорка департаменту з питань економічного розвитку Ніна Рахуба. – Планом соціально-культурного розвитку міста Кропивницький на 2022-2023 роки, розвиток саме економічного потенціалу громади обласного центру  визначено базовою стратегічною метою, яка повинна забезпечити структурні зміни в реальному секторі економіки, сприяти розвитку інноваційного виробництва, підкріпленого інвестиційним ресурсом.

Метою створення Індустріального парку «Радій» генеральний директор ПАТ «НВП «РАДІЙ» – ініціатора проєкту, Аліна Бегун назвала створення сучасної моделі еко-виробництва, на засадах ресурсоєфективної економіки, шляхом формування єдиної території, зі спеціалізованими виробничими потужностями, облаштованими повноцінною інженерно-транспортною інфраструктурою, спрямованою на створення сприятливих умов для залучення інвестицій,  розвитку експортного потенціалу регіону.
Облаштування індустріального парку планується на території «НВП «РАДІЙ», площею 16 га. Прогнозується участь у проекті 10-12 підприємств із загальною кількість робочих місць – 1465:

– підприємства приладобудування – 450 місць,
– підприємства електромеханічних приводів – 400 місць;
– підприємства гідропневматичних приводів – 400 місць;
– складальні підприємства – 200 місць;
– керуюча компанія – 15 місць.

Наступним етапом реалізації проекту стане розгляд запропонованої Концепції на черговій сесії Кропивницької міської ради.

Ще одним важливим рішенням, ухваленим виконавчим комітетом стало погодження актуального  проєкту рішення міської ради – «Про перейменування вулиць, провулків, тупиків, проїзду». Символічно, що звільнення території Кропивницького від російських і комуністичних топонімів відбувалося під звуки сирен тривоги, що сповіщали про ракетні атаки росіян. Членам виконкому довелося для продовження роботи перейти в укриття.

Цього дня були  прийняті також важливі рішення, направлені на забезпечення стабільної життєдіяльності громади міста в умовах воєнного часу. Зокрема, виконком вніс необхідні зміни до низки галузевих програм на 2022 рік, визначив переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для забезпечення потреб громади в умовах воєнного часу, підтримав низку рішень у сферах капітального будівництва, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства, та  спрямованих на забезпечення соціального захисту мешканців міста, житлових прав громадян та прав дітей.