У Кіровоградській обласній військовій адміністрації у рамках комунікаційної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася онлайн-сесія. Тема зустрічі – «Державна служба зайнятості: програми професійного навчання персоналу». Повідомляє ТРИБУНА з посиланням на сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Про можливості професійного розвитку працівників за сприяння Державної служби зайнятості та реалізацію активних програм зайнятості населення розповіла присутнім заступниця директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Наталія Невідома.
«Сьогодні всі галузі економіки, як в Україні, так і на Кіровоградщині, відчувають суттєвий дефіцит кадрів. Роботодавці мають труднощі з пошуком кваліфікованих працівників, а шукачі роботи часто не володіють необхідними для роботодавців вміннями та навичками. Отримані раніше знання застарівають із розвитком технологій. Дехто взагалі потребує зміни професійного вектора, зокрема це стосується ветеранів і осіб з інвалідністю. Саме тому безперервний процес професійного розвитку працівників є одним із ключових принципів державної політики у сфері праці», – зазначила спікерка.
Н. Невідома детально зупинилася на програмах Державної служби зайнятості, орієнтованих на задоволення кадрових потреб роботодавців та підвищення якості робочої сили.
Серед важливих ініціатив, які презентувала Наталія Невідома, – експериментальний проєкт навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони традиційно були недостатньо представлені. Повідомила, що перелік професій для навчання за цим проєктом містить 31 позицію, більшість із яких – професії, за якими на ринку праці області завжди є вакансії.
Учасникам заходу також розповіли про програму професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, в тому числі про можливості професійного розвитку шляхом навчання за ваучером. Презентацію ілюстрували кейсами з досвіду роботи обласної служби зайнятості.
Принагідно учасникам зустрічі повідомили про зміни до програми компенсації витрат на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю.
Головуюча заходу – директорка департаменту економічного розвитку та торгівлі Наталія Ревенко наголосила, що основна мета платформи «Діалог влади та бізнесу» – налагодження ефективної комунікації між підприємцями та державними структурами.
«Доступ бізнесу до фінансових ресурсів, можливості розвитку підприємництва, підвищення якості робочої сили та зниження рівня безробіття – це ключові фактори, що сприятимуть зміцненню економіки та соціальної стабільності регіону», – підсумувала Наталія Ревенко.
Такі ініціативи дозволяють об’єднати зусилля держави та бізнесу задля створення нових можливостей для зайнятості та розвитку підприємництва в умовах воєнного стану.