Сьогодні відбулось онлайн-засідання представників територіальних громад щодо особливостей формування місцевих бюджетів. Заступник начальника Кіровоградської ОВА Сергій Шеремет повідомив про розмір субвенцій з державного бюджету на 2023 рік для місцевих бюджетів регіону. Про це повідомляє Кіровоградська обласна державна адміністрація.
За його словами, базова дотація з державного бюджету передбачається для 38 місцевих бюджетів області на загальну суму 610,6 млн грн, реверсна дотація до держбюджету передбачена для 6 місцевих бюджетів на суму 225,2 млн грн.
«Також на 2023 рік передбачено для нашої області субвенції на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автодоріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у сумі 518,6 млн грн, створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі – 8,2 млн грн», – додав Сергій Шеремет.
5,1 млн грн субвенції передбачено на забезпечення окремих видатків 4 райрад області, спрямованих на виконання їх повноважень – по 1,3 млн грн на одну районну раду.
За словами посадовця, на низку витрат в держбюджеті передбачено кошти для субвенцій, не розподілені між регіонами.
«Мова йде про видатки з утримання закладів освіти та охорони здоров’я. Також зазначу, що у зв’язку із суттєвою вимушеною міграцією учнів цього року та неможливістю здійснити достовірний прогноз кількості учнів, розподіл освітньої субвенції та субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у розрізі місцевих бюджетів не здійснено», – повідомив Сергій Шеремет.
Він додав, що на сьогодні відбувається верифікація зібраних даних про кількість учнів, на основі цих даних Кабінетом Міністрів України буде здійснено розподіл зазначених субвенцій між місцевими бюджетами.